Indiánská Liga 2007 … po 6 letech

O víkendu 5. – 7. října 2007 se na Lučině v areálu bývalého Cihláře konala Indiánská Liga pořádaná historickým oddílem Meteor. Kdysi klasická skautská akce byla tento rok obnovena díky Šmoulovi, který se rozhodl uspořádat tuto událost po několika letech pouze pro zájemce z řad těch, kteří na Ligu rádi jezdili. Naposledy byla Liga v roce 2001.

liga2007
Cancátko z Ligy 2007 vyrobeno Klárou (také chyběla)

Bylo osloveno více jak 120 lidí, ale reálná situace vypadala v pátek večer na Lučině zcela jinak. Oficiálně přislíbilo účast asi 80 lidí – během večera se ale většina omluvila, popřípadě ani omluvu neprovedla. Tak se nás v pátek kolem ohně sešlo tak do dvou mariášů, to nás ale neodradilo a bavili jsme se skvěle.

Druhý den se již ráno začali sjíždět další účastníci a tak to bylo hned veselejší. Dopoledne proběhli Ligy jednotlivců: zarážení hřebíku sekerou na střídačku, uzlování, střílení ze vzduchovek … odpoledne potom Rybičky, rybičky, rybáři jedou – dále soutěž Hu-tu-tu-tu … až na pár oděrek a jedno koleno (zdravím Alíka) vše proběhlo ve velmi uvolněné atmosféře a do toho se ještě připravoval táborák. Lidí se nakonec sešlo v sobotu navečer přes 50, takže úspěch. Hodí se dodat, že spousta bývalých skautů už mělo s sebou také potomky a tak to občas vypadalo jako výlet školky 🙂

Večer proběhl táborák v tradičním duchu, který zapalovali ohnivci dva Meteoráci veteráni – Gugu a Vařič. Pak se zpívalo a hrálo až do pozdních hodin a proběhlo také několik scének před ohněm.

Neděle ráno již byla poznamenána odjezdem většiny účastníků a tak jsme se nakonec rozloučili všichni a na oběd jsme směřovali domů.

Akce se tedy velmi vydařila a to díky Šmoulovi, který vše zorganizoval. Snad se to tedy za rok podaří opět!!! … guláš a finanční ztráta budiž zapomenuty …

Díky … © Lupyno & Meteor Co.

fotky tentokrát u Experta tady: http://expo.rajce.idnes.cz/Liga_2007/

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..