Petřín – Praha, Babí lom u Brna

Jedná se o dva víkendy na začátku října, které jsme s Vlaďkou strávili návštěvou dalších rozhleden. Šlo o jediné a možná poslední letošní pěkné počasí.

petrin
Petřín

Pražský Petřín snad nemusím vůbec představovat, jde o parádní zážitek – jedinou vadou na kráse jsou davy turistů, s čímž je třeba se vypořádat. Zajímavější a v tomto případě méně známou lokalitou je Babí lom u Brna, kde se tyčí rozhledna.

babilom_struk
Geostruktura Babího lomu

Celá oblast Babího lomu je geomorfologicky a geologicky významná kvůli balvanovým proudům. Skalní výchozy na vrcholu kopce působí velmi impozantně a cesta po červeně značené turistické stezce je protíná. Proto je cesta i fyzicky náročná a doporučuje se pevná turistická obuv – nikoliv podpatky, které jsme po cestě u několika návštěvníků také zahlédli. Jeden pán si zase nedal pozor na svého psa a málem si ho při pádu zašlápnul. Na konci stezky je jako odměna umístěna rozhledna, která poskytuje výhled do kraje.

babilom_rozhl
Rozhledna Babí lom

Ačkoliv je celá tato podívaná vzdálená jen několik kilometrů od Brna a lehce dosažitelná MHD, výhled o blízkosti velkoměsta nedává vůbec vědět a to je dobře.

Foto zde
Petřín: http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/PetNBabLToPraha
Babí lom: http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/RozhlednaBabLom

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..