Prázdniny nejen po francouzsku

Tak nějak jsem pozapomněl na plnění obsahu blogu. Inu nebyl čas a chuť sednout si k sepsání všech zážitků – bylo jich o prázdninách hodně. Ale jaképak prázdniny, spíše jen dovolená mezi pracovními povinnostmi. Ale užili jsme si vrchovatě. Cyklisticky, turisticky i hudebně a odpočinkově. Také jsem konečně objevil toho jednoho aktivního čtenáře, který mi tu zvedá statistiky návštěvnosti a tak ho tímto zdravím – ahoj Davide!

Bretaň na kole – s Alpinou jsme se dostali takřka do všech významných koutů tohoto francouzského poloostrova a užívali jsme všech jeho turistických lákadel. Najeli jsme bezmála 500 km na kole během 10 dní. Viděli jsme kus pobřeží, majáky, hrady, zámky … města, přírodu – jedl jsem čerstvou ústřici, nejedl jsem šneky. Z mého pohledu tato cesta předčila mé očekávání, zásluhu na tom mělo i skvělé počasí, které zde bývá spíše vzácností – inu štěstí.
http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/Bretagne_2010

Následovala návštěva Katky nedaleko Pyrenejí – opět Francie. Pyreneje mě zaujaly. Snad možná proto, že jsem se o ně nikdy moc nezajímal a tedy jsem nevěděl do čeho jdu. Do „opravdových“ hor jsme se dostali jen dvakrát – počasí rozhodovalo, ale okolí naší základny (Bentefarine) jsme procestovali jak jen to bylo možné. Všichni určitě znají město Carcassonne alespoň ze známé deskové hry. Zastavili jsme se také u moře – Středozemního – město Narbonne. Ostatními místními názvy nebudu zdržovat – bylo toho dost 🙂
http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/Francie_bente_farine

Dalším počinem byl festival Trutnov. Já se ho účastnil poprvé a musím říci, že očekávání splnil – prostředí velmi příjemné a program, který ze začátku vypadal trochu chudě, se nakonec docela poskládal k uspokojení všech žánrů a požadavků. Ale to, že Monkey Business hráli až v neděli večer (a já je neviděl) – to jim nezapomenu nikdy! Havel letos bohužel nedorazil.
No a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty – tedy také rozhledny, ale na rozhledny udělám samostatný zápisek, aby se to trochu oddělilo.
http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/Trutnov_open_airPlusRozhlednyKastelVrbiceAOsicina

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..