Vysočina 2009 – běžky

Na jeden lednový víkend padlo volno tří geoinformatiků a tedy nastal čas na výlet za sněhem s běžkami a dobrou náladou. Nechtěli jsme se příliš vzdalovat od Brna. Po prvních pokusech na zamrzlé brněnské přehradě jsme se rozhodli, že naše další kroky budou mířit na Vysočinu. Účastníci expedice za sněhem jsem byl já, Vlaďka a Franta. Franta zajistil místo a ubytování, Vlaďka kešky a dobrou náladu a já jsem se klasicky svezl 🙂 Místem určení byla obec Krásné s pěkným penzionem a pivem Rychtář za „patnáct“ 😉

vysocina09

V sobotu jsme podnikli výpad na Buchtův kopec (radar – kontrola leteckého provozu), poté směr Sněžné a Kadov (panák Kadovánek), Drátenické skály a zpět na Blatiny přes Sněžné kolem „Buchťáku“ do Krásné. Pěkný výlet kolem 20 km. Sněhové i klimatické podmínky takřka skvělé, teplota kolem 0° C.

Neděle byla ve znamení cesty na vrchol Čtyři palice. Vydali jsme se směrem na Březiny a odtud přes Svratku (tedy zatím jen horní tok, tedy potok) byly Čtyři palice jen několik desítek metrů převýšení. Počasí také přálo, ikdyž sníh už byl ledový a výlet chvílemi připomínal doby expedic Camel Trophy /vtip/ 🙂 Návrat podobnou stezkou.

Podle mého skromného názoru je Vysočina dosti unikátní, co se týče běžkování. Díky tomu, že jsme nebyli úplně v srdci vrchoviny, jsme neměli k dispozici „ideální stopu“, ale ani davy běžkařů dýchající nám na záda. Většinu tras jsme si prošlapali sami. Tento způsob hodně prokáže, jak je na tom daný jedinec s výdrží a se zvládnutou technikou běžek. Tedy – víkend jsme si všichni užili dosyta a u některých (ano, jsem to asi já) je třeba zlepšit dovednosti a výdrž. Proto se tedy těším, že se podobná akce  ještě zopakuje. Děkuji zúčastněným.

Foto zde: http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/Vysocina2009Krasne

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..