Příjemné vzpomínky na letošní Geocaching

UPDATE: všchny témata na wikipedii o geocachingu jsou zde – http://wiki.geocaching.cz/wiki/Speci%C3 … D:Allpages – lze u toho vydržet celkem dlouho a dočíst se spoustu zajímavých informací, velmi doporučuji!!!

Ano je to tak, rok 2007 se velmi silně zapíše do mé paměti, jako rok, kdy jsem začal aktivně provozovat Geocaching. Po zakoupení GPS Garmin Etrex Legend jsme s Vlaďkou jeli na Šumavu, kde jsme v Srní ihned odlovili první kešku a to dokonce bez GPS (zapomněl jsem nahrát souřadnice a komp jsem měl v batohu 🙂 ). Další brzy následovaly. Některé za pěkného počasí, některé za špatného, některé nalezeny hned, jiné později, některé nenalezeny, jiné nalezeny náhodou … většinou jsme byli dva, někdy tři, vyjímečně jeden. Zkusili jsme to pěšky, na kole i autem. Hledali jsme ráno, v poledne, odpoledne i večer a někdy jsme i (nechtěně) zatměli – prostě je to dobrodružství 🙂

cgtb2007min

Zažili jsme také změnu nicku, kterou si není problém vyžádat od správců webu geocaching.com, jsou to prostě bezva chlapíci.

Po všem tom nacházení pokladů jsme zjistili, že se nám celkem rozrostla sbírka fotek s geocoinama a travel bugama, které nám prošly rukama a batohama, tedy naším profilem … přikládám proto nenápadnou koláž, která dokazuje, že druhá polovina roku 2007 (ano je to ta polovina, kdy jsem nebyl v Rumunsku ani v Kazachstánu ani v jiné východní zemi) byla nesmírně plodná pro nálezy krásných kusů a tím rozhodně nekončíme!!!

Nadále se budem snažit zvyšovat počet keší na našem kontě a kdoví, možná časem založíme také nějakou vlastní! O tom dáme včas vědět.

A protože rád dělám seznamy, tak nakonec jeden. Ten ukazuje, jaké podmínky jsou nejhorší pro hledání kešek:

  • když prší, práskají kolem vás blesky a vy hledáte kešku beznadějně v lese, kde není signál GPS + promokla vám bunda
  • když se setmí a šlápli jste do ho(v)na
  • když jste si špatně spočítali první stage multikeše
  • když jste si zapomněli doma rovnice na všechny stage multikeše
  • když vás někdo pořád sleduje (mudla)
  • když nacháte GPS doma
  • když se GPS vybije a vy jste 45,5 m od kešky (Vlaďka našla)
  • když spěcháte na bus a tušíte, že poslední stage z osmi nestihnete
  • když zjistíte, že keška je na druhém břehu řeky (Vltava) – a NENAJDETE MOST :-)))

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..