Cyklistika srpen, září – Čerčany, Posázaví, okolí Brna

Poměrně dlouho jsem odolával, než jsem se do cyklistiky pustil. Kolo mám starší, ale pořád je dobré – značka Fort. S Vlaďkou jsme se tedy rozhodli, že to zkusíme. Koupila si nové kolo a vyrazili jsme. Popis toho, co jsme v srpnu a začátkem září prožili, následuje.

svitava

První zkušenosti s cyklistikou, která je více než jen účelovou dopravou z bodu A do bodu B, proběhly na trase Brno – Bílovice nad Svitavou. Poměrně frekventovaná cyklostezka č. 5 má jednu nespornou výhodu – hned kousek za Brnem se člověk dostane do krásné přírody a může tak plnými doušky vychutnávat vůni lesa při příjemné projížďce – poměrně nenáročné. Bez problémů se po cestě dají posbírat kešky, které jsou z anglického výrazu: „bike allowed“ – dosažitelné na kole. Toho jsme bez výjimky využili.

cercany

Naším dalším cílem byla útulná chatička v Čerčanech u Prahy. Tato malebná chatová oblast se nachází v Posázaví a nabízí tak nespočet možných výletů a nejen na kole. Vybrali jsme si několik výletů, pro úplnost a proto, abych to nezapomněl, přidám výpis:

1) Český Šternberk (vlakem) – Rataje nad Sázavou – Sázava – Chocerady – Čerčany
2) Čerčany – Zbořený Kostelec – Týnec nad Sázavou – Poříčí nad Sázavou – Čerčany
3) Čerčany – Zlenice – Senohraby – Pyšely – Nespeky – Čerčany

V okolí Brna jsme vyráželi zejména směrem na sever. Velmi rychle se tak dá dostat do oblasti Moravského krasu. Zde jsme navštívili následující lokace:

1) Brno – Bílovice nad Svitavou a zpět
2) Brno – Bílovice nad Svitavou – Adamov – Stará Huť – Křtiny – Březina – Ochoz u Brna – Brno
3) Brněnská přehrada, Podkomorské lesy – Ríšova studánka, Helenčina studánka
4) Rájec-Jestřebí (vlakem) – Petrovice (větrný mlýn) – rozhledna Veselice-Podvrší (590 m n.m.) – Blansko – Adamov – Bílovice nad Svitavou – Brno

jedukovany

Velmi zajímavým místem byla rozhledna Veselice-Podvrší, kde jsme absolvovali vyhlídku do kraje. Nakonec nesmím zapomenout na podporu strýce Pavla, který nám kolem Brna dělal společnost a zdolával s námi nové výzvy!! A proto se těšíme na další akce.
Na konec jsme zvolili také menší pěší výlet do okolí Ivančic u Brna, kde jsme zamířili na rozhlednu Vladimíra Menšíka na Hlíně. Jako člověka technického mě zaujal zejména krásný výhled na JE Dukovany. Vše je poměrně pečlivě zaznamenáno v dokumentaci, která je ale trochu přeházená 🙂

Fotodokumentace:

http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/ … APosazavi#
http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/OkoliBrnaNaKole#
http://picasaweb.google.cz/lukas.macur/ … naNaHline#

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..