Šumava, s kočárkem

Podařilo se nám všem třem dostat opět na Šumavu, téměr po roce. Stejný národní park, ale nové zážitky, zejména díky přírůstku do rodiny (Martin) a překouslému kabelu ke svíčce v autě (kuna). Užili jsme si to 🙂

Foto jako důkaz.

2014_07_Sumava
foto Šumava 2014

Základnou nám byla obec Kvilda. Vyráželi jsme někdy autem, jindy pěšky. Veřejnou dopravu člověk s kočárkem využije minimálně, ale jde to. Další možností bylo nosítko, ale pohodlnější byl stejně kočár.

Navštívili jsme spoustu krásných míst, ze kterých vybírám:

Bučina – lze sem dojít s kočárkem například od pramene Vltavy (z Kvildy) a perfektně se tu najíst. Důkaz naší návštěvy je v letním vydání Toulavé kamery, kde jsme se mihli v resportáži. Zpátky jsme doběhli přes nouzové nocoviště (bez nocování) do Kvildy, po asfaltce. Lze si ale počkat také na bus od hranic do Kvildy.

Slatě – vhodné pro deštivý den s pomocí auta a pláštěnky pro kočár. Dále jsme pokračovali přes Soví voliéry na Vimperk.

Churáňov – lyžařský areál, skokanský můstek – v létě zde není turistický frmol.

Knížecí pláně – docela poctivá túra pro kočárek z Borové Lady. Zpět jsme se vrátili (myslím) podél Vltavského potoka a nepotkali ani živáčka.

Hauswaldská kaple, Srní – a také pohodové posezení ve Slunečné kavárně. Jako bonus přečerpávací elektrárna Vydra.

Březník – výletní restaurace, z Modravy trochu z ruky, ale o to lepší zážitek. Zpáteční cesta po zelené byla výzvou, ale také to byl asi pěkný outdoor.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.